Jdi na obsah Jdi na menu
 


V zimním semestru roku 2005 požádal vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu PaedDr. Jindřich Martinec dva studenty oboru Sportovního managementu (konkrétně Terezii Párysovou a Filipa Kopeckého) o založení florbalové harcovské ligy. Její starší sestřička HFL probíhá již několik let a dá se o ní hovořit jako o úspěšné. Historicky první ročník HFbL probíhal v letním semestru 2006 a byl zkušební. Ale už v jeho průběhu se potvrdilo, že florbal je mezi studenty stále oblíbenějším sportem,což ukázalo již několik jednodenních školních turnajů které vždy měly dobrou účast i úroveň.

 

Prvního ročníku se zúčastnilo 15 týmů rozdělených do tří skupin. Do play-off postupovalo osm nejlepších týmů, které se utkali v zápasech na jeden vítězný zápas. Zde se odehrálo spoustu dobrých a napínavých zápasů. Nejednou rozhodovala trestná střílení. Za všechny bych připomněl jeden ze základní skupiny mezi  Delony a Kladivy, který po dramatické a vyrovnané bitvě kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou skončil 5:5. Do bojů o medaile se nakonec prosadily tři týmy ve kterých bylo více „profi“ florbalistů (FBC Vořežpruti, FBC MyšM.A.S.H. a FBC Miss3), ale právě Kladiva jim dokázala zdatně sekundovat. Konečné pořadí ročníku 2006 naleznete na našich stránkách. Individuální soutěže ovládli hráči týmů FBC Vořežpruti a FBC Miss3.

 

Ročník 2006/2007 probíhal v obou semestrech. Změna oproti prvnímu ročníku byla v nových mantinelech. Další změna byla v počtu účastníků a pořadatelů. Týmů bylo 21, což bylo o 6 víc. Pořadatelé zůstali stejní, ale přibrali velkou posilu v podobě Aleshe což byl webmaster tohoto ročníku a také několik dalších studentů z oboru SPMG. „Delegát“ Standa Pittner byl i letos, jako kontrolní orgán HFbL k nezaplacení! J  Také se podařilo sehnat dostatek rozhodčích s licencí. Bohužel zde končily veškeré změny, tím narážím na to, že jsme nedostali více prostoru na KTV aréně a navíc jsme se většinu sezóny dělili o halu s lezci na umělé stěně.

Vítězi se stal tým Miss3. Na druhém místě se umístil loňský vítěz tým FBC Vořežpruti a tím pádem se po druhém ročníku stává nejúspěšnějším týmem v krátké historii harcovky! J A kdo vlastně skončil třetí? Neříkal tady náhodou někdo DE-LO-NI?!

Ještě jednou chceme poděkovat všem týmům, jejich fanouškům a také našemu hlavnímu partnerovi pivovaru Konrád! A těšíme se na další ročník Harcovské florbalové ligy.