Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 4. 2015

ČTVRTFINÁLE ZA DVEŘMI - JAKÉ BYLO 8FINÁLE?Duracell Team vs Bílí Bagři 

Oranžoví králíci z duracellovým zdrojem v zádech prošli základní skupinou, jako bota čerstvě vysraným kravským hovnem.  V hovně byl jen jeden nerozkousaný kus slámy a tím byli Quentinouci, kteří králíkům vzali rovnou 3 body. Bílí Bagři tak jednoduchou cestu neměli a tak po prohrách, remízách a výhrách postoupili do osmifinále přes Turbobaklažány a to tak, že na nájezdy. Králíci však byli před osmifinálovými boji celou noc na nabíječce, takže oba zápasy s přehledem vyhráli 8:1.

 

Squadra Harcova vs SK Rebels

Souboj Squadry a SK Rebels se očekával velice vyrovnaný a napínavý. První zápas byl však poněkud zklamáním pro fanoušky SK Rebels. Náloží 8:3 si odnesli prohru a nelehkou situaci do dalšího zápasu. Další zápas byl ještě vyhecovanější. Squadra si chtěla ubránit vítězství, ale Rebels se nechtěli jen tak vzdát. Nakonec tomu pomohlo větší štěstí na florbalkách Squadry, která nakonec zvítězila i ve druhém zápase 4:1 a stává se tak čtvrtfinálovým soupeřem Duracell Teamu!

 

Quentinouci vs Hradečáci

Hoši! Za mě překvapení play off! Quentinouci, složeni s ostřílených harcovníků posbíraných s dřívějších florbalových celků, kteří jsou třeba i vedení v historii jako vítězové Harcovky, nastoupili proti Hradečákům, kteří jsou nováčky soutěže. Quentinouci postupovali ze 3. Místa ve skupině, kde si připsali jako jediní skalp Duracell Teamu. Hradečáci si proválčili cestu do play off A přes celou skupinu C, kterou vyhráli. První zápas obou týmu byl velmi opatrný a díky tomu skončil 3:3. Mezitím, co Quentinouci drželi většinu času míček na holi, Hradečákům se dařili breakové situace a blokování střel. První zápas nerozhodl, skončil remízou 3:3. Druhý zápas měl rozhodnout vše.  Přestože Quentinouci vedli od začátku zápasu 1:0, Hradečáci vyválčili výhru 3:2 a postoupili tak do čtvrtfinálových bojů.


Niva za Ráfkem vs Raz 23uuavuavua

To, že je Niva za Ráfkem silným týmem, poznali týmy elity B, ze které byli po přesunuti i díky trapnodocházce týmu Pajaros Duros, do elity A, kde za sebou nechali spoustu uplakaných tváří. Důkazem je druhé místo (o skóre) s prvními Štírky. Raz 23uuavuavua především závěrem základní části vybojuji možnost postupu, které využili přes bobry osouložené Šavlozubé Kuny. A tak se vrhli po hlavě do souboje s nejlepšími. To, že to kluci nevzdávají, ukázali hned v prvním zápase, kdy za stavu 2:2 končil první poločas. Niva za Ráfkem však porazila pokřiky 6:3 a ve druhém zápase s extraligovými posilami nadělili do branky skóre 9:1. Niva za Ráfkem se tedy ve čtvrtfinále setká s překvapením play off Hradečáky.

 

Deloni vs STF Tempish

Celkem těžké osmifinále čekalo oba soupeře.  Deloni postoupili z druhého místa skupiny A. STF Tempish se však kvůli ne příliš povedené základní části muselo o postup do osmifinále poprat s ambiciosními brojlery z týmu Pedobears. Zkušeně je zválcovali 4:2 a našlápnutí pak porazili v první zápase Delony 4:1. Stálici Harcovské florbalové scény však tento výsledek motivoval k druhému zápasu, do kterého vlítli s jediným cílem – vyhrát. První gól, který vstřelili Deloni,  však nebyl uznán, rozhodčí viděl vysokou hůl a podle toho,  jak střelec branky naznačoval, že míček odehrál (kdy čepel byla zhruba v polovině stehen), měl rozhodčí nejspíše pravdu. Deloni se však nenechali zaskočit a vstřelili do sítě STF Tempish další gól. Tentokrát naprosto jasný, bez nutnosti spekulací. Tempisháci vyrovnali střelou Dejva Macouna, který si na míček počkal, až mu z výšky spadne pod kolena a nekompromisně vsítil plastovou svini do branky Delonů. Ti sice podrážděně reklamovali vstřelený gól situací, kdy jejich gól uznán nebyl, ale rozhodčí věděl stejně jako modří. Zápas se však dál nesl v režii výhrychtivých Delonů, kteří nakonec zvítězili 3:1, a tak následovala dlouhá série samostatných nájezdů, ze které vzešel jako čtvrtfinalista STF Tempish.

 

SK Neškrtnem si vs Astropanteři

SK Neškrtnem si vstoupili do zápasů jako favorit. Proti nim však stanul tým z čela tabulky D. První zápas zvládli Neškrtnem si s přehledem 5:3, o to více se mohli bát vlny, která přišla od Astropanterů ve druhém zápase. Astropantery pasuji do zástupců nejhlasitějších střídaček, kde především Čuňas diktoval hru ostatním. A vyplatilo se. Astropanterům se podařilo zvítězit 4:3 a opět došlo na samostatné nájezdy, kde měli větší štěstí SK Neškrtnem si, kteří se ve čtvrtfinále setkají se STF Tempish. Tak trochu jim přeju, ať rozhodnou nájezdy J

 

Žraloci vs Boobs and Nipples

Mezi tím, co Žraloci postoupili do osmifinále rovnou, Kozy a bradavky si to museli rozdat s Levákama v předkole. Potvrdili své místo v elitě A a nastoupili na Žraloky. Oba týmy jsou známí svou hrou do těla a proto se dali očekávat ostré loketní zápasy. A bylo tomu tak. První zápas o gól vyhráli Cecky, druhý zápas vybojovali rybičky také rozdílem jednoho gólu. Samostatné nájezdy rozhodly, že čtvrtfinalistou budou Žraloci!

 

Štírci Jaxviň vs Tvoje Máma

Tvoje Máma to neměla vůbec lehké. Nejprve si to v předkole rozdala s cyklisty nebo orientačními běžkaři nebo nějakým druhem závodních pstruhů TURstřel(k)ami a po vítězství na ně čekal vítěz skupiny B. Štírci jakoprase v obraně se střeleckým turbodělem Mílou Tichým. První zápas vyhráli Štírci opravdu jen o chlup výsledkem 2:1. Na druhý zápas přišli posilněni a Tvojí Mámu rozsekali 9:4, čímž si zajistili postup a boj o semifinále svedou se Žraloky.

 

Jaké budou čtvrtfinálové zápasy?
Vidíte snad pavouka jasně? Adeptem na nejzajímavější zápas bude rozhodně duel Duracell Team proti Squadře Harcova. Duel Niva za Ráfkem a Hradečáci má svého jasného favorita, ale co když Hradečáci pojedou stále na vítězné vlně? I další duely jsou poměrně vyrovnané! STF Tempish narazí na SK Neškrtnem si, tam musí rozhodnout nájezdy. A Štírci se pustí do Žraloků. Rád bych Vás pozval na pivo, ale tak maximálně do sauny, neb pochvostánek byl otevřený naposledy v roce 1620. A protože prodali jenom tři párky s hořčicí s tvrdým chlebem, další bojovníci tam z Bílé Hory nepřišli. Zveme Vás ale na opravdu vyrovnané zápasy a krom jiného i na finále play off B!

 

za, vole, pořadatelský tým Hozy